Kıl Dönmesi Bitkisel Tedavi

Kıl Dönmesi Bitkisel Tedavi

Tuvaleti her ziyaret ettiğinizde kuyruk sokumu bölgenizde o acıyı yaşarsınız, ancak bu acının nereden geldiğine bir parmak koyamazsınız. Kıl dönmesi arka kemiğin kenarında gelişir ve özellikle dışkılamaya ihtiyaç duyduğunuzda ağrı ve rahatsızlığa neden olur. Kulağa korkutucu gelse de endişelenmeye gerek yoktur. Bir kıl dönmesi, kalça kısmının yakınında, kokeksi veya kuyruk kemiğinin kenarında gelişen kese benzeri bir yapıdır. Kistler genellikle gözenekler içerisinde tüylere sahiptir ve ölü cilt hücrelerinden enkaz toplar. Kıl dönmesi belirtisiz olabilir, yani herhangi bir ağrı veya rahatsızlık hissetmezsiniz veya iltihaplanma ve ağrı gibi belirtileri direk görmeyebilirsiniz. 

Kıl dönmesi nedenlerini çevreleyen birkaç teori vardır, ancak şimdiye kadar hiçbirinin kıl dönmesi olgularında tutarlı olduğu kanıtlanmamıştır. Teorilerden biri, gevşek kılların cildin deri altı katmanına doğru gözeneklere ilerlemesi ve foliküllerden geçmesidir. Bu büyümüş kıllar nedeniyle kıl çevresinde bir kist oluşur ve biriken cilt döküntülerinden dolayı hacim artar. Ayrıca, tekrarlanan travma veya aşırı basıncın bu duruma eğilimli bir kişi yaptığına inanılmaktadır.

Kıl dönmesi rahatsızlığına yakalandınız ve ne yapacağınızı bilmiyor musunuz? Belki de kıl dönmesi olup olmadığınızdan bile emin değilsiniz. Kıl dönmesi kesinlikle kendi kendine geçebilen bir rahatsızlık değildir. Kıl dönmesi tedavisine başladığınız zaman doktorunuz kontrolünde tedavi sürecinizi hızlandırabilirsiniz. 

 
1- Çay ağacı yağı içerisinde bulundurduğu antioksidanlar sebebiyle iltihabı önler. Hergün 2-3 kere çay ağacı yağını iltihaplı bölgeye sürerek bölgedeki iltihabı azaltabilirsiniz. 
2- Karbonat ve sirkeyi de karıştırarak iltihaplı bölgeye sürebilirsiniz. Karbonatli sirke bölgedeki mikropları gidererek hastalığın büyümesini engeller. 
3- Soğan da aynı sirkeli soda gibi mikrobu önler. 
4- Hindistan cevizi yağı içerisindeki mantar önleyici ve anti bakteriyel yapısıyla bölgeyi korur. Aynı zamanda sağlıklı yağ asitleriyle ciltteki iltihabı önler.
5- Hint yağı da bir kıl dönmesi için etkili bir ilaçtır. Anti-enflamatuar özelliklere sahip olduğundan şişliğin azaltılmasında yararlıdır. Aynı zamanda kistin iyileşme sürecini de hızlandırır ve anti mikrobiyal bileşenleri ile bulunabilecek her türlü enfeksiyonla ilgilenir.
6- Epsom tuzu cildin subkutan tabakasında birikmiş olabilecek fazla sıvıyı çekmeye yardımcı olur. Bu sayede kıl dönmesi ile ilişkili tahriş veya iltihabı azaltmada yardımcı olur. Gerçekleştireceğiniz ılık tuz banyosu sadece stresli bir günün ardından sizi sakinleştirmekle kalmaz, aynı zamanda kıl dönmesinin iyileşmesine de yardımcı olur.
 
Kıl dönmesi hastalığından şüphelendiyseniz bu hastalığı kendi yöntemlerinizle geçirmeye çalışmayınız.Öncelikle eğer kuyruk sokumu bölgenizde şiddetli ağrı ve kokulu, iltihaplı bir akıntı ile karşılaşmışsanız vakit kaybetmeden uzman bir Proktoloji doktoruna danışınız. Uzman doktorunuz kontrolünde en doğru tedavi yöntemine yönlendirilebilirsiniz. Kıl dönmesi hastalığının seyrini arttıran ve tedaviyi zorlaştıran bir metottur. Yoğun iş koşulları ve stresli geçen gündelik hayatınıza kıl dönmesi hastalığının da eklenmesini istemezsiniz. Zaten kendinize bile zor vakit ayırdığınız yoğun temponuz içerisine bir de kıl dönmesi eklenince iyice çileden çıkarız. Ama artık korkmanıza, telaş etmenize gerek yok. Kıl dönmesi rahatsızlığında ayaktan 5 dakikalık bir tedavi süreciyle anında normal yaşantınıza geri dönebilirsiniz. Dikişsiz, neştersiz, narkozsuz ameliyatsız tedavi yöntemlerimiz ile kıl dönmesi rahatsızlığınızdan anında kurtulun. 
 
 
Randevu ve Bilgi İçin 7/24 Çağrı Merkezimizi Arayın 444 8 623