Kıl Dönmesi Tedavisi

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi deri altında meydana geldiği için o bölgede şişlik ve kızarıklıkla kendini belli eder. Kıl dönmesi tedavisi merkezimizde ameliyatsız olarak yapılmaktadır.

Detay

Kıl Dönmesi Oluşumu

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi vücudumuzda çeşitli sebeplerle dökülen kılların cilt yüzeyini geçerek deri altında birikmesiyle meydana gelir. Kıl dönmesi genelde erkeklerde yani vücutta kıl oranı daha çok olan bireylerde görülür.

Detay

Kıl Dönmesi

OP. DR. Yasir Gözü

Kuyruk sokumunda oluşan kistin zaman içinde iltihaplanmasına kıl dönmesi adı verilir. Kıl dönmesi erkeklerde kadınlara oranla daha çok görülen bir rahatsızlıktır.

Detay

Basur Neden Olur?

OP. DR. Yasir Gözü

Bağırsak hareketi sorunları hemoroitlerin en sık görülen nedenleri olsa da, bir kişinin hem doğrudan hem de dolaylı olarak riskini artırabilecek diğer nedenler ise kişinin susuz kalmasıdır.

Detay

Kadınlarda Kıl Dönmesi

OP. DR. Yasir Gözü

Her ne kadar kıl dönmesi hastalığı tüylü erkek hastalığı olarak da bilinse kadınlarda da görülme olasılığı olan bir rahatsızlıktır. Fakat son yıllarda kıl dönmesi hastalığı başka bölgelerde de görülmeye başlamıştır. Farklı bölgelerde görülmeye başlanan bu hastalık bu yüzden her yaştan ve cinsten insanı risk grubu içerisine almaktadır.

Detay

Kıl Dönmesi Başlangıç Belirtileri

OP. DR. Yasir Gözü

Bir kıl dönmesi rahatsızlığını başlangıç aşamasında apseye dönüşüp dönüşmeyeceğini tam olarak anlayamazsınız. Zaten kıl dönmesi başlangıç evresini anlamak iltihaplı bir apse tespit etmek kadar kolay değildir. Normalde ağrısız olduğu için enfeksiyon kapıncaya kadar sıklıkla tanı konmaz.

Detay

Kıl Dönmesi Bitkisel Tedavi

OP. DR. Yasir Gözü

Çay ağacı yağı içerisinde bulundurduğu antioksidanlar sebebiyle kıl dönmesi iltihabını önler. Hergün 2-3 kere çay ağacı yağını iltihaplı bölgeye sürerek bölgedeki iltihabı azaltabilirsiniz.

Detay

Kuyruk Sokumu Kıl Dönmesi

OP. DR. Yasir Gözü

Düştüyseniz, kuyruk sokumu bölgeniz bir şekilde yara veya darbe almışsa ağrı başlayabilir. Ergenlikle beraber kuyruk sokumu bölgesindeki gözenekler genişlemeye başlar. Kıl dönmesi rahatsızlığı da bu gözeneklerin genişlemesiyle başlayan bir kuyruk sokumu hastalığıdır.

Detay

Kıl Dönmesi Nerede Olur?

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi sırt bölgesindeki tüylerin sürtünerek kuyruk sokumuna doğru ilerlemesiyle oluşur. Bu da özellikle sırt tüylerinin kopunca kuyruk sokumunda birikmeye müsait oluşundandır. Ama bu durum kıl dönmesi rahatsızlığının yalnızca kuyruk sokumunda görüleceği anlamına gelmez.

Detay

Kıl Dönmesi Neden Olur?

OP. DR. Yasir Gözü

En basit tanımıyla kıl dönmesi sırt, ense ve baş bölgesindeki tüylerin sürtünme yoluyla kuyruk sokumundaki gözenekler içerisinde birikerek iltihaplı apse oluşturmasıdır. Buradan da anlaşıldığı üzere genel manada bir tüy ve gözenek problemidir. Özellikle gelişim çağında görülmesinin sebebi bu dönemdeki kişilerin tüylerinde yaşanan artıştır.

Detay

Kıl Dönmesi Nasıl Olur?

OP. DR. Yasir Gözü

Yaşamınızın herhangi bir döneminde karşılaşma ihtimalinizin yüksek oranda olduğu kıl dönmesi probleminin günlük yaşantınızı eziyete çevirmesine izin vermeyin. İş ve sosyal hayatınıza engeller oluşturmadan ufak farkındalıklar ile kıl dönmesini önleyin. Vücut hijyeninize dikkat ederek bu hastalık ile tanışma olasılığınızı ortadan kaldırmış olursunuz.

Detay

Kıl Dönmesi: Karydakis Ameliyatı

OP. DR. Yasir Gözü

Karydakis operasyonu kıl dönmesi tedavisi için uygulanan flap yöntemlerinden biridir.

Detay

Kıl Dönmesi Tanı Tedavi İlişkisi

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi tanısı konurken hemoroid tanısında olduğu gibi tetkikler yapılmamaktadır.

Detay

Kıl Dönmesi Ameliyatı Sonrası Bakım

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi hastalığı tekrarlayabilecek bir hastalıktır, bu nedenle ameliyat sonrası bakım çok önemlidir.

Detay

Kıl Dönmesi Belirtileri

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi yoğun iş koşulları yaşayan, sürekli oturmak zorunda kalan kişilerde ve özellikle ergenlik dönemlerindeki erkek çocuklarda görülen bir rahatsızlıktır. Anüs çevresinin yumuşaması ve ergenlik dönemi erkeklerde yaşanan tüylenme problemi kıl dönmesi rahatsızlığın nüksetmesi için yeterlidir.

Detay

Randevu ve Bilgi İçin 7/24 Çağrı Merkezimizi Arayın 444 8 623