Genital Siğil Tedavi Seçenekleri

OP. DR. Yasir Gözü

Human Papilloma Virüsü 100’den fazla çeşidi bulunan cinsel yol ve temas sonucu bulaşan bir enfeksiyon türüdür. HPV; rahim ağı kanseri, dil ve bademcik kanserine kadar birçok kanser türüne sebep olabilmektedir ki kanser virüs vücuda alındıktan yıllar sonra ortaya çıkabilmektedir.

Detay

HPV Kendiliğinden Geçer mi

OP. DR. Yasir Gözü

Human Papilloma Virüsü oluşan siğiller kendiliğinden geçme özelliğine sahip değildir. Kişi tarafından fark edildiği anda mutlaka tedavi edilmelidir ki virüs çok yayılmacı ve bulaşıcı özelliklere sahiptir.

Detay

HPV Kanser İlişkisi

OP. DR. Yasir Gözü

Human Papilloma Virüsü; cinsel yönden aktif bireylerin hayatı boyunca bir kez bile olsa karşılama ihtimali oldukça yüksektir. HPV cinsel yol veya temas sonucu bulaşma sağlar.

Detay

Erkekte Kondilom

OP. DR. Yasir Gözü

Human Papilloma Virüsü iki altı ay gibi kuluçka dönemi olan genel olarak cinsel ilişki bulaşan, bulaşma olduktan sonra tekrar etme durumu gözlenen ve vücudun her bölgesinde lezyon oluşturma ihtimali olan bir hastalıktır.

Detay

Genital Siğil Tanısı

OP. DR. Yasir Gözü

Human Papilloma Virüsü son yıllarda özellikle kadın hastaların kabusu olarak karşımıza çıkmaktadır ve çok sık karşılaşılmaktadır. Genital bölgede siğile ve ilerleme durumunda rahim ağzı kanserine neden olabilmektedir HPV.

Detay

HPV'nin Sonuçları

OP. DR. Yasir Gözü

Human Papilloma Virüsü genellikle deri ve mukozada siğillere sebebiyet verir. Virüsün 100'den fazla tipi vardır kendi içlerinde farklılık gösterirler bazı tipler hiçbir belirti vermezken bazı tipler genital bölgede siğil ve kansere kadar sebep olabilmektedirler.

Detay

Makatta Siğil

OP. DR. Yasir Gözü

Makat bölgesinde oluşan siğillerde cinsel yol veya temas ile bulaşma sağlar. Human Papilloma Virüsü sonucu siğiller ortaya çıkmaktadır. Bu sebeple cinsel temas ile bulaşan hastalıklar içinde yer alan alır, salt cinsel temas ile değil sürtünme yolu ile de bulaşma sağladığı bilinmektedir.

Detay

Genital Siğil Tedavisi

OP. DR. Yasir Gözü

Genital siğil tedavisi merkezimizde ameliyatsız olarak yapılmaktadır. Human Papilloma Virus yani HPV genital siğillerin oluşumunda etkilidirler.

Detay

HPV Oluşumu

OP. DR. Yasir Gözü

Human Papilloma Virüsü 72 parçadan oluşan zarfsız DNA'lı bir virüs türüdür. DNA'sı yirmi yüzlü bir kapsülün içinde çift sarmaldır. Botları küçüktür, ısıya dayanıklıdırlar, 100'den fazla hatta 200'e yakın hpv tipi bulunmaktadır. Bunların içerisinden 40 kadar tür genital bölgeyi tutar. Diğer tiplerin ise vücutta pek çok hastalık ve tümör ile bağlantısı bulunmaktadır

Detay

HPV Genotiplendirme Testi

OP. DR. Yasir Gözü

HPV, Human Papilloma Virüsü demektir. Sıklıkla daha çok cinsel yol ile bulaşır, kadınlarda genital siğil, rahim ağzı ve vajina kanserine sebep olabilmektedir.

Detay

HPV Nasıl Oluşur ?

OP. DR. Yasir Gözü

Human Papilloma Virüsü (HPV), seksüel ilişki veya temas ile bulaşan, son yılların en yaygın hastalıklarından biridir.

Detay

HPV Ne Gibi Sorunlara Neden Olur ?

OP. DR. Yasir Gözü

Human papilloma virüsü günümüzde çok sık karşılaşılan cinsel yol ve temas ile bulaşan yaygın bir enfeksiyon türüdür. HPV cinsel yönden aktif olan bireylerde daha sık görülmektedir.

Detay

HPV Virüsü Neden Olur?

OP. DR. Yasir Gözü

Human Papilloma Virüsü cinsel yol ve temas ile bulaşan yayılmacı bir enfeksiyon türüdür. 100’den fazla tipi bulunan virüs kadınlarda rahim ağzı ve vajina kanserine yol açmaktadır. Vücudun farklı bölgelerinde sigil (kondilom), hücre çoğalması ve kansere neden olabilmektedir

Detay

HPV Testi

OP. DR. Yasir Gözü

HPV testi sonuçları HPV'nin varlığının göstergesidir. Bazı durumlarda bağışıklık sisitemi virüs ile mücadele edemez ve sonrasında HPV tipleri genital bölgede siğillere neden olur.

Detay

HPV 16 ve 18 Virüsleri

OP. DR. Yasir Gözü

Tütün ve alkol kullanımı boğaz çevresinde görülen boğaz kanserinin en temel belirtisiydi. Fakat son yıllarda boğaz kanserinin nedenleri arasında HPV 16 virüsü de gösterilmektedir.

Detay

HPV Virüsü Belirtileri

OP. DR. Yasir Gözü

Her geçen yıl insanlarda görülme oranı artan ve bu durumun yarattığı tehlikeli sonuçlarla yüzleşen insanlar için HPV virüsü korkulan bir durum haline gelmiştir. HPV'den korkulmasının sebebi kanser oluşumuna sebep olabilmesidir.

Detay

Randevu ve Bilgi İçin 7/24 Çağrı Merkezimizi Arayın 444 8 623