Hemoroid Başlangıcı Nasıl Önlenir ?

OP. DR. Yasir Gözü

Hemoroid halk arasında basur ya da mayasıl olarak adlandırılan hastalık; anüs ve rektumda şişdamarların iltihaplanması sonucu ortaya çıkar.

Detay

Fistül Hastalığı

OP. DR. Yasir Gözü

Anal apse oluşumları, anüs veya rektumun yakınında yer alan iltihaplı boşluklardır.

Detay

Hemoroid ve Beslenme

OP. DR. Yasir Gözü

Ülkemizde en sık rastlanan hastalıklardan biri olan hemoroiddir ve tedavi edilmediği takdirde yaşam kalitesini önemli ölçüde düşürmektedir.

Detay

Spor ve Sağlık

OP. DR. Yasir Gözü

İnsan önce sağlıklı olmak akabinde de estetik görünüm için spor yapmayı tercih eder. 24 saatin sadece birkaç saatini spor aktivitelerine ayırmış olmak bile bizi gün içerisinde maruz kaldığımız yoğun tempodan, kaostan ve stresten uzak tutacaktır.

Detay

Apseli Kıl Dönmesi

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi; çok yaygın ve genç nüfusu etkileyen bir hastalıktır. Kuyruk sokumunda sık görülen bu hastalık vücudun farklı yerlerinde olan kıl kökü iltihaplanması ve kılın deri altına doğru büyümesinden farklıdır.

Detay

Kadınlarda Genital Siğil

OP. DR. Yasir Gözü

Genital siğil; genital bölgede ortaya çıkan ve insan papilloma virüse (HPV) bağlı olarak ortaya çıkan cinsel yolla bulaşan bir enfeksiyondur. 15-49 yaş arasındaki kişilerin %1-2’sinde görülmektedir.

Detay

Kronik Anal Fissür

OP. DR. Yasir Gözü

Makat bölgesinde oluşan yırtıklar veya çatlaklar anal fissür (Makat Çatlağı) hastalığı olarak isimlendirilir. Özellikle dışkılama esnasında şiddetli ağrıya ve açık kırmızı renkli damla damla kanamaya sebebiyet verir.

Detay

Anüste Kıl Dönmesi

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi hastalığı özellikle erkeklerin problemi diye düşünsek de yanılıyoruz çünkü artık kadınlarda da görülmektedir.

Detay

Hemoroid Hastalığında Tuvalet Kültürü

OP. DR. Yasir Gözü

Kronik ishal ve kabızlık hemoroid hastalığının habercisi olabilir. Hemoroid; halk arasında basur ya da mayasıl olarak bilinen ve çeşitli evrelerde gözüken ve makattan kan gelmesi ve şişlik gibi belirtileri olan bir hastalıktır.

Detay

Fistül

OP. DR. Yasir Gözü

Makat çevresinde oluşan rahatsızlıklar halk içinde sık gözlenmesine rağmen, hastaların bu sorunu dillendirmede yaşadığı çekinme durumundan kaynaklı muayene olmayı geciktirmektedirler buda hastalığın ilerlemesine ve kişinin daha sancılı ve ağrılı bir sürecin içine girmesine neden olmaktadır.

Detay

Anal Fistül Nedir?

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fistül makat çevresinde bağırsak ve cilt arasında oluşan küçük tüneldir. Bu tüneller bir veya birden fazla olabilir. Anal fistül hastalığı, iltihabı barsak hastalıkları ya da anüs bölgesinde meydana gelen apsenin delinmesi ile ortaya çıkan durumdur.

Detay

Fissür

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissür rahatsızlığı, anüsün çıkış kısmında belirli bir nedene bağlı olmadan çatlak biçiminde oluşan yara sonucu dışkılama anında ve sonrasında şiddetli ağrıya ve bazen kanamaya neden olan hastalık türüdür.

Detay

Fistül Belirtileri

OP. DR. Yasir Gözü

Genel bir tanım yapmak gerekirse; fistül hastalığı iki organ arasında normalde bulunmaması gereken sonradan oluşmuş bir kanaldır. Vücutta makat bölgesinde normalde olmaması gereken bir kanalın oluşmasına anal fistül diyoruz.

Detay

Anal Fistül Nasıl Geçer ?

OP. DR. Yasir Gözü

Anal apse; anüs kenarında veya rektumda içi iltihapla dolu boşluktur. Anal fistül rahatsızlığının öncesinde çoğunlukla daha önceden meydana gelmiş bir apse oluşumu vardır.

Detay

Perianal Fistül Nedir?

OP. DR. Yasir Gözü

Perianal fistül anal kanal ile perianal deri arasında sağlıklı bireylerde normalde bulunmayan bir kanaldır. İç ağzı kalın bağırsağın son kısmına granulasyon dokusu ile açılırken, dış ağzı deride akıntı ve şişlikle kendini gösteren bir oluşum olarak karşımıza çıkar.

Detay

Fistül Ne Demek?

OP. DR. Yasir Gözü

Anal Fistül, diğer bir diğer adıyla makat fistülü - perianal fistül bağırsak ve makat derisi arasında doğal olmayan şekilde oluşan kanal anlamına gelmektedir.

Detay

Randevu ve Bilgi İçin 7/24 Çağrı Merkezimizi Arayın 444 8 623