Kıl Dönmesi Bitkisel Tedavi

OP. DR. Yasir Gözü

Çay ağacı yağı içerisinde bulundurduğu antioksidanlar sebebiyle kıl dönmesi iltihabını önler. Hergün 2-3 kere çay ağacı yağını iltihaplı bölgeye sürerek bölgedeki iltihabı azaltabilirsiniz.

Detay

Kuyruk Sokumu Kıl Dönmesi

OP. DR. Yasir Gözü

Düştüyseniz, kuyruk sokumu bölgeniz bir şekilde yara veya darbe almışsa ağrı başlayabilir. Ergenlikle beraber kuyruk sokumu bölgesindeki gözenekler genişlemeye başlar. Kıl dönmesi rahatsızlığı da bu gözeneklerin genişlemesiyle başlayan bir kuyruk sokumu hastalığıdır.

Detay

Kıl Dönmesi Nerede Olur?

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi sırt bölgesindeki tüylerin sürtünerek kuyruk sokumuna doğru ilerlemesiyle oluşur. Bu da özellikle sırt tüylerinin kopunca kuyruk sokumunda birikmeye müsait oluşundandır. Ama bu durum kıl dönmesi rahatsızlığının yalnızca kuyruk sokumunda görüleceği anlamına gelmez.

Detay

Anal Fissür İyileşme Belirtileri

OP. DR. Yasir Gözü

Fissürün iyileşip iyileşmediğine en doğru bir şekilde doktorunuz söyleyecektir. Fissür kendiliğinden geçebilen bir rahatsızlık değildir. Kesinlikle uzman proktoloji doktorunuz ile en doğru tedavi yöntemine yönlendirir. Fissür hastalığınızın geçme sürecinde ise artık eski gündelik ahaytınıza tekrar kavuşmuşunuzdur.

Detay

Fistül Bitkisel Tedavi

OP. DR. Yasir Gözü

Aleo vera fistül tedavisinde bilinen en iyi bitkisel tedavidir. Özellikle ağrıyı dindirmesi ve hastayı rahatlatması özelliğiyle bilinen aleo vera fistül semptomlarını azaltır.

Detay

İç Hemoroid

OP. DR. Yasir Gözü

İç hemoroid ise evrelerine ayrılmaktadır. İlk evresinde fazla belirti yoktur. İkinci evresinde ise kanamalar görülmeye başlar. üçüncü evresinde artık hasta ciddi zor anlar yaşar. Dördüncü evresinde Hemoroid dokusu hep dışarıdadır. Hemoroid rahatsızlığın en son ve en kritik evresidir.

Detay

Basur Kanaması

OP. DR. Yasir Gözü

Basur kanaması kişinin basur ağrılarının yanı sıra kişiye zor anlar yaşatmaktadır. Şiddetli basur evrelerinde basur kanaması kişinin kıyafetlerine kadar geçebilmektedir. Bu da kişiye oldukça zor anlar yaşatmaktadır. Eğer basur kanamanız 1 haftadan fazla sürmüşse kesinlikle proktoloji doktorunuzu ziyaret etmelisiniz

Detay

HPV 16 ve 18 Virüsleri

OP. DR. Yasir Gözü

Tütün ve alkol kullanımı boğaz çevresinde görülen boğaz kanserinin en temel belirtisiydi. Fakat son yıllarda boğaz kanserinin nedenleri arasında HPV 16 virüsü de gösterilmektedir.

Detay

Fistül Nasıl Geçer?

OP. DR. Yasir Gözü

Duruma, koşullara göre tedavisi değişen fistül hastalığı için doğru gidişatı öncelikle doktorunuz belirleyecektir. Fakat iyileşme sürecinizi hızlandırmak ve aynı zamanda normal sağlık rutininizi dengede tutabilmek adına birkaç alışkanlığınızı değiştirmekte fayda var.

Detay

Kıl Dönmesi Neden Olur?

OP. DR. Yasir Gözü

En basit tanımıyla kıl dönmesi sırt, ense ve baş bölgesindeki tüylerin sürtünme yoluyla kuyruk sokumundaki gözenekler içerisinde birikerek iltihaplı apse oluşturmasıdır. Buradan da anlaşıldığı üzere genel manada bir tüy ve gözenek problemidir. Özellikle gelişim çağında görülmesinin sebebi bu dönemdeki kişilerin tüylerinde yaşanan artıştır.

Detay

Fistül Neden Olur?

OP. DR. Yasir Gözü

Anal Fistül genellikle apse nedenli olur. Nadirde olsa crohn hastalığı, tüberküloz, travma, kanser gibi rahatsızlıklar da anal fistüle neden olur

Detay

Fistül Çeşitleri

OP. DR. Yasir Gözü

Perianal fistüller üç şekilde görülürler. Basit perianal fistü, komplike perianal fistül ve at nalı perianal fistül olarak adlandırılır. Basit perianal fistül’de iç ve dış delikler makata en yakın olandır.

Detay

Kıl Dönmesi Nasıl Olur?

OP. DR. Yasir Gözü

Yaşamınızın herhangi bir döneminde karşılaşma ihtimalinizin yüksek oranda olduğu kıl dönmesi probleminin günlük yaşantınızı eziyete çevirmesine izin vermeyin. İş ve sosyal hayatınıza engeller oluşturmadan ufak farkındalıklar ile kıl dönmesini önleyin. Vücut hijyeninize dikkat ederek bu hastalık ile tanışma olasılığınızı ortadan kaldırmış olursunuz.

Detay

HPV Virüsü Belirtileri

OP. DR. Yasir Gözü

Her geçen yıl insanlarda görülme oranı artan ve bu durumun yarattığı tehlikeli sonuçlarla yüzleşen insanlar için HPV virüsü korkulan bir durum haline gelmiştir. HPV'den korkulmasının sebebi kanser oluşumuna sebep olabilmesidir.

Detay

HPV Virüsü Nedir?

OP. DR. Yasir Gözü

HPV (Human Papilloma) daha çok genital bölge ve çevresinde görülen,cinsel yol veya temas halinde bulaşan bir virüs türüdür. Vücuda bulaştıktan yaklaşık 2 ile 3 ay içerisinde, genital siğil oluşumuna neden olmaktadır.

Detay

Makat Bölgesi Hakkında Bunları Biliyor Muydunuz?

OP. DR. Yasir Gözü

Makat veya anus rektumun alt bölgesinde bulunan ve dışkılama işleminin gerçekleşmesine yarayan kanaldır. Bu kanal yoluyla kişi yediklerinin artıklarını dışarıya atabilir. Bu sayede bünyesinde bulunan fazlalık şeklindeki artıklar dışarıya atılır. Artıkların dışarı atılması bir insan için hayati öneme sahiptir.

Detay

Randevu ve Bilgi İçin 7/24 Çağrı Merkezimizi Arayın 444 8 623