Kıl Dönmesi Tedavisi

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi deri altında meydana geldiği için o bölgede şişlik ve kızarıklıkla kendini belli eder. Kıl dönmesi tedavisi merkezimizde ameliyatsız olarak yapılmaktadır.

Detay

Tromboze Hemoroid

OP. DR. Yasir Gözü

Tromboze Hemoroid, anal bölgede yer alan hemoroidal venlerin ve arterlerin (damarların) basınç sonucunda damar çeperlerinin parçalanması sonucu kanamaların meydana gelmesidir.

Detay

Anal Fissür Tedavisi Lokal Anestezi

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissür makat bölgesinde dışkı çıkışı esnasında zorlanmaya bağlı olarak yırtılma oluşmasına denir. Halk arasında makat çatlağı olarak bilinen anal fissür tedavisi lokal anestezi ile yapılabilir.

Detay

Makatta apse tedavisi

OP. DR. Yasir Gözü

İlerlediğinde anal fistüle neden olan makat apsesi tedavisi mutlaka geç kalınmadan yapılmalıdır. Anal apseler anüs ya da rektumun yakınında bulunan iltihaplı boşluklara denir.

Detay

Kıl Dönmesi Oluşumu

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi vücudumuzda çeşitli sebeplerle dökülen kılların cilt yüzeyini geçerek deri altında birikmesiyle meydana gelir. Kıl dönmesi genelde erkeklerde yani vücutta kıl oranı daha çok olan bireylerde görülür.

Detay

Basura Karşı Alınacak Önlemler

OP. DR. Yasir Gözü

Hemoroid oluşumları rektum ile anüs çevresi arasında yer alan hemoroidal damarların zamanla gevşemesi ile makattan dışarı çıkmasına denir.

Detay

Kıl Dönmesi

OP. DR. Yasir Gözü

Kuyruk sokumunda oluşan kistin zaman içinde iltihaplanmasına kıl dönmesi adı verilir. Kıl dönmesi erkeklerde kadınlara oranla daha çok görülen bir rahatsızlıktır.

Detay

HPV Nasıl Oluşur ?

OP. DR. Yasir Gözü

Human Papilloma Virüsü (HPV), seksüel ilişki veya temas ile bulaşan, son yılların en yaygın hastalıklarından biridir.

Detay

Fissür'den Korunmak İçin Ne Yapılmalı ?

OP. DR. Yasir Gözü

Fissür hastalığı; anüs bölgesinde anüsün çıkışındaki mukozanın çatlaması veya yırtılmasıdır. Kısa süreli yırtıklara akut anal fissür, daha uzun süreli ve meme haline gelmiş yırtıklara da kronik anal fissür denmektedir.

Detay

HPV Ne Gibi Sorunlara Neden Olur ?

OP. DR. Yasir Gözü

Human papilloma virüsü günümüzde çok sık karşılaşılan cinsel yol ve temas ile bulaşan yaygın bir enfeksiyon türüdür. HPV cinsel yönden aktif olan bireylerde daha sık görülmektedir.

Detay

Hemoroid Başlangıcı Nasıl Önlenir ?

OP. DR. Yasir Gözü

Hemoroid halk arasında basur ya da mayasıl olarak adlandırılan hastalık; anüs ve rektumda şişdamarların iltihaplanması sonucu ortaya çıkar.

Detay

Fistül Hastalığı

OP. DR. Yasir Gözü

Anal apse oluşumları, anüs veya rektumun yakınında yer alan iltihaplı boşluklardır.

Detay

Hemoroid Hastalığında Tuvalet Kültürü

OP. DR. Yasir Gözü

Kronik ishal ve kabızlık hemoroid hastalığının habercisi olabilir. Hemoroid; halk arasında basur ya da mayasıl olarak bilinen ve çeşitli evrelerde gözüken ve makattan kan gelmesi ve şişlik gibi belirtileri olan bir hastalıktır.

Detay

Fissür

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissür rahatsızlığı, anüsün çıkış kısmında belirli bir nedene bağlı olmadan çatlak biçiminde oluşan yara sonucu dışkılama anında ve sonrasında şiddetli ağrıya ve bazen kanamaya neden olan hastalık türüdür.

Detay

Fistül Belirtileri

OP. DR. Yasir Gözü

Genel bir tanım yapmak gerekirse; fistül hastalığı iki organ arasında normalde bulunmaması gereken sonradan oluşmuş bir kanaldır. Vücutta makat bölgesinde normalde olmaması gereken bir kanalın oluşmasına anal fistül diyoruz.

Detay

HPV Virüsü Neden Olur?

OP. DR. Yasir Gözü

Human Papilloma Virüsü cinsel yol ve temas ile bulaşan yayılmacı bir enfeksiyon türüdür. 100’den fazla tipi bulunan virüs kadınlarda rahim ağzı ve vajina kanserine yol açmaktadır. Vücudun farklı bölgelerinde sigil (kondilom), hücre çoğalması ve kansere neden olabilmektedir

Detay

Randevu ve Bilgi İçin 7/24 Çağrı Merkezimizi Arayın 444 8 623