Makatta Kas Spazmı

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissür hastalığına neden olan en önemli unsur kas spazmıdır. Anal fissür anal kanal basıncı arttığında meydana gelen yüksek basıncın normale çekilmesi ile tedavi edilir.

Detay

Basurun Belirtileri Nelerdir?

OP. DR. Yasir Gözü

Hemoroid hastalığı makat hastalıkları arasında en çok rastlanandır. Toplumda yetişkinlerin dörtte birinde hemoroid hastalığı görülmektedir.

Detay

Genital Siğil Tedavi Seçenekleri

OP. DR. Yasir Gözü

Human Papilloma Virüsü 100’den fazla çeşidi bulunan cinsel yol ve temas sonucu bulaşan bir enfeksiyon türüdür. HPV; rahim ağı kanseri, dil ve bademcik kanserine kadar birçok kanser türüne sebep olabilmektedir ki kanser virüs vücuda alındıktan yıllar sonra ortaya çıkabilmektedir.

Detay

Kıl Dönmesi Nasıl Tedavi Edilir?

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi sorunu genellikle genç erkeklerde görülen bir durumdur. Çünkü kıl yoğunluğu fazla olan bireylerde kıl dönmesi daha sık ortaya çıkar.

Detay

Perianal Fistül Teşhisi

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fistül rahatsızlığı, basit veya komplike olabilmektedir. Bu nedenle teşhis aşaması uygun tedavi açısından oldukça önemlidir. Anal fistül şikayetleri arasında çoğunlukla iç çamaşırını kirleten sarı, iltihaplı akıntı sık görülür.

Detay

HPV Kendiliğinden Geçer mi

OP. DR. Yasir Gözü

Human Papilloma Virüsü oluşan siğiller kendiliğinden geçme özelliğine sahip değildir. Kişi tarafından fark edildiği anda mutlaka tedavi edilmelidir ki virüs çok yayılmacı ve bulaşıcı özelliklere sahiptir.

Detay

HPV Kanser İlişkisi

OP. DR. Yasir Gözü

Human Papilloma Virüsü; cinsel yönden aktif bireylerin hayatı boyunca bir kez bile olsa karşılama ihtimali oldukça yüksektir. HPV cinsel yol veya temas sonucu bulaşma sağlar.

Detay

Erkekte Kondilom

OP. DR. Yasir Gözü

Human Papilloma Virüsü iki altı ay gibi kuluçka dönemi olan genel olarak cinsel ilişki bulaşan, bulaşma olduktan sonra tekrar etme durumu gözlenen ve vücudun her bölgesinde lezyon oluşturma ihtimali olan bir hastalıktır.

Detay

Anal Fissür Nasıl Önlenir ?

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissür hastalığı; makat bölgesinde en sık görülen hastalık türüdür, hastalığın başlama evresi anüsün girişinde oluşan makata doğru uzanan çatlak ve yırtıkların oluşmasıdır.

Detay

Kıl Dönmesinde Akıntı

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi hastalığına yakalandığınızda sizin için tek çözüm tedavi olmaktır. Kişinin kendi başına evde uyguladığı yöntemler geçici rahatlama sağlayacaktır fakat sizi hastalıktan kurtarmayacaktır. Bu sebeple muayene olmalı ev en uygun yöntem ile tedavi olmalısınız.

Detay

Genital Siğil Tanısı

OP. DR. Yasir Gözü

Human Papilloma Virüsü son yıllarda özellikle kadın hastaların kabusu olarak karşımıza çıkmaktadır ve çok sık karşılaşılmaktadır. Genital bölgede siğile ve ilerleme durumunda rahim ağzı kanserine neden olabilmektedir HPV.

Detay

Anüste Kıl Dönmesi

OP. DR. Yasir Gözü

Makat bölgesinde kıl dönmesi rahatsızlığı öncelik olarak erkeklerin problemi diye düşünülse de rahatsızlık kadınlarda da görülmektedir. Genel olarak bu sorun herkesin yaşayabileceği bir hastalıktır.

Detay

Kıl Dönmesi Sebebi ?

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi tıbbi adı ile Pilonidal Sinüs latince adı ile kuş yuvası rahatsızlığı; derinin altında kılların toplandığı ve infekte olduğu bir hastalıktır. Genellikle kuyruk sokumundaki cilt altında pit denilen çukurlar, sinüsler içinde kılların vakum etkisi vida benzeri deri altında toplanması ile oluşum sağlar.

Detay

Her Makat Ağrısı Hemoroid Belirtisi midir ?

OP. DR. Yasir Gözü

Toplum içinde veya mayasıl olarak bilinen hemoroid rahatsızlığı; kanama, hareket kısıtlanması, ağrı yol açan ve ülkemizde sık rastlanan hastalıklar arasında yer almaktadır.

Detay

Kıl Dönmesi Tedavisi Nasıl Yapılır?

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi genellikle kuyruk sokumu bölgesinde deri altında meydana gelir. Tıbbi adı ile Pilonidal Sinüs olan kıl dönmesi cildin altında kılların toplanmasıyla meydana gelir.

Detay

HPV'nin Sonuçları

OP. DR. Yasir Gözü

Human Papilloma Virüsü genellikle deri ve mukozada siğillere sebebiyet verir. Virüsün 100'den fazla tipi vardır kendi içlerinde farklılık gösterirler bazı tipler hiçbir belirti vermezken bazı tipler genital bölgede siğil ve kansere kadar sebep olabilmektedirler.

Detay

Randevu ve Bilgi İçin 7/24 Çağrı Merkezimizi Arayın 444 8 623