HPV Virüsü Nedir?

OP. DR. Yasir Gözü

HPV (Human Papilloma) daha çok genital bölge ve çevresinde görülen,cinsel yol veya temas halinde bulaşan bir virüs türüdür. Vücuda bulaştıktan yaklaşık 2 ile 3 ay içerisinde, genital siğil oluşumuna neden olmaktadır.

Detay

HPV Virüsü Ne Zaman Kansere Dönüşür?

OP. DR. Yasir Gözü

HPV yüzünden en çok yaşanan kanser tipi rahim ağzı kanseridir. Ama vulva, vajen, penis kanserlerine de yol açabilmektedir. HPV erkekte nadir de olsa penis cildi üzerinde kansere yol açabilir.

Detay

Erkeklerde HPV Etkileri

OP. DR. Yasir Gözü

Human Papilloma Virüs (HPV) Daha çok cinsel birliktelik sonucu bulaşır. Erkek ve kadınlarda belirtilerini farklı şekillerde gösterebilir. erkekler genelde taşıyıcı rolünü alırlar. Kendisinde hiçbir belirti bulunmayan erkek birey başkalarına hastalığı bulaştırabilir

Detay

Genital Bölgede Siğil

OP. DR. Yasir Gözü

Lazerle siğil tedavisi en zorlu siğil vakalarında bile çok etkilidir. Özellikle zor bölgeler üzerinde uygulanır. Çünkü lazer ışınları kritik vakalarda çok etkilidir.

Detay

HPV Bulaşan Herkeste Mutlaka Genital Siğil Çıkar Mı?

OP. DR. Yasir Gözü

Siğiller bu enfeksiyonun görünebilir sonucudur ve ancak yüzde 30-35 olguda ortaya çıkmaktadır. Kalan yüzde 70’ lik bölümde ise virüsler deri altında sessiz kalmakta ve herhangi bir belirti vermemektedir ve taşıyıcı olunmaktadır.

Detay

Randevu ve Bilgi İçin 7/24 Çağrı Merkezimizi Arayın 444 8 623