Fistül Bitkisel Tedavi

OP. DR. Yasir Gözü

Aleo vera fistül tedavisinde bilinen en iyi bitkisel tedavidir. Özellikle ağrıyı dindirmesi ve hastayı rahatlatması özelliğiyle bilinen aleo vera fistül semptomlarını azaltır.

Detay

Fistül Nasıl Geçer?

OP. DR. Yasir Gözü

Duruma, koşullara göre tedavisi değişen fistül hastalığı için doğru gidişatı öncelikle doktorunuz belirleyecektir. Fakat iyileşme sürecinizi hızlandırmak ve aynı zamanda normal sağlık rutininizi dengede tutabilmek adına birkaç alışkanlığınızı değiştirmekte fayda var.

Detay

Fistül Neden Olur?

OP. DR. Yasir Gözü

Anal Fistül genellikle apse nedenli olur. Nadirde olsa crohn hastalığı, tüberküloz, travma, kanser gibi rahatsızlıklar da anal fistüle neden olur

Detay

Fistül Çeşitleri

OP. DR. Yasir Gözü

Perianal fistüller üç şekilde görülürler. Basit perianal fistü, komplike perianal fistül ve at nalı perianal fistül olarak adlandırılır. Basit perianal fistül’de iç ve dış delikler makata en yakın olandır.

Detay

Fistül Belirtileri

OP. DR. Yasir Gözü

Kendisini dışkılama sırasında şiddetli ağrı ve kanamayla belli eden rahatsızlığa fistül denmektedir. Daha öncesinde kişinin makat bölgesinde ara sıra çıkan apseler vardır. Apseler içleri iltihap dolu şişliklerdir. Bu apseler zamanla içeriye doğru bir tünel oluşturur. Ardından bu tüneller birden fazla delik haline gelirler.

Detay

Fistül tedavisinde kombine yöntemler

OP. DR. Yasir Gözü

Fistül olmaması gereken bir dokunun o bölgede oluşması demektir.

Detay

Fistül Nedir?

OP. DR. Yasir Gözü

Fistül makat ve cilt dokusu arasında oluşan ve tünele benzeyen iltihaplı kanaldır.

Detay

Randevu ve Bilgi İçin 7/24 Çağrı Merkezimizi Arayın 444 8 623