Anal Fissür Tedavisi Lokal Anestezi

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissür makat bölgesinde dışkı çıkışı esnasında zorlanmaya bağlı olarak yırtılma oluşmasına denir. Halk arasında makat çatlağı olarak bilinen anal fissür tedavisi lokal anestezi ile yapılabilir.

Detay

Fissür'den Korunmak İçin Ne Yapılmalı ?

OP. DR. Yasir Gözü

Fissür hastalığı; anüs bölgesinde anüsün çıkışındaki mukozanın çatlaması veya yırtılmasıdır. Kısa süreli yırtıklara akut anal fissür, daha uzun süreli ve meme haline gelmiş yırtıklara da kronik anal fissür denmektedir.

Detay

Fissür

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissür rahatsızlığı, anüsün çıkış kısmında belirli bir nedene bağlı olmadan çatlak biçiminde oluşan yara sonucu dışkılama anında ve sonrasında şiddetli ağrıya ve bazen kanamaya neden olan hastalık türüdür.

Detay

Fissür Çatlağına Ne İyi Gelir?

OP. DR. Yasir Gözü

Zeytinyağı, zengin ve doğal bir müshildir ve fissürden dolayı oluşan ağrılarınızın rahatlatmasına yardımcı olabilir.

Detay

Makat Çatlağı Belirtileri

OP. DR. Yasir Gözü

Makat çatlağı belirtileri anüsünüzün çevresinde ciltte gözle görülür bir kesik, gözyaşı yanında bir cilt etiketi veya küçük bir cilt parçası, Bağırsak hareketleri sırasında anal bölgede keskin ağrı, Silme işleminden sonra dışkıda veya tuvalet kağıdı üzerinde taze kan,

Detay

Anal Fissür İyileşme Belirtileri

OP. DR. Yasir Gözü

Fissürün iyileşip iyileşmediğine en doğru bir şekilde doktorunuz söyleyecektir. Fissür kendiliğinden geçebilen bir rahatsızlık değildir. Kesinlikle uzman proktoloji doktorunuz ile en doğru tedavi yöntemine yönlendirir. Fissür hastalığınızın geçme sürecinde ise artık eski gündelik ahaytınıza tekrar kavuşmuşunuzdur.

Detay

Anal Fissür İlaç

OP. DR. Yasir Gözü

Makat çatlağı yani anal fissür rahatsızlığı her yaştan insanda görülebilen ve insanların gündelik hayatını aksatan bir rahatsızlıktır. Anal fissür rahatsızlığı makat çıkışında dışkılama esnasında kendini ağrı ve kanama ile belli eder.

Detay

Kimler Anal Fissür İçin Risk Taşır?

OP. DR. Yasir Gözü

Bu hastalığın en büyük nedeninin kabızlık olduğunu belirtmiştik, kabızlık rahatsızlığı her yaş ve cinsiyet grubunda görülebildiği için anal fissür rahatsızlığı da her yaş ve cinsiyet grubunda görülebilmektedir. Kısacası söz konusu anal fissür rahatsızlığında her insan risk grubuna girmektedir.

Detay

Fissürde Özel Durumlar

OP. DR. Yasir Gözü

Crohn hastalarında anal fissürlere %30 gibi yüksek oranda raslanmaktadır.

Detay

Randevu ve Bilgi İçin 7/24 Çağrı Merkezimizi Arayın 444 8 623