Makat Apsesi Ağrısı Nasıl Geçer?

OP. DR. Yasir Gözü

Ağrı: başlangıç seviyesinde hafif başlar ve zamanla dayanılmaz ağrılar eşlik eder. Makatta oluşan şişlik sürtünmeye bağlı olarak kişide acı yapar. Aynı zamanda özellikle dışkılama esnasında kişiye zor anlar yaşatan bir ağrıdır. Bir de apseye bağlı kişide halsizlik ve yüksek ateş görülebilmektedir.

Detay

Kıl Dönmesi Kremi

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi tedavisinden kasıt ilaç, krem gibi ürünler değildir. Çünkü bunların herhangi bir faydası yoktur.

Detay

Anal Fissür Ameliyatı

OP. DR. Yasir Gözü

Yapılacak tetikler neticesinde hastanın uygunluğu tespit edilirse ameliyatsız yöntemlere başvurulabilir ve başarı oranının gayet yüksek olduğunu da ifade etmek gerekiyor.

Detay

Hamilelik Döneminde Genital Siğil

OP. DR. Yasir Gözü

Genital siğillerin gebe iken tedavisi vakadan duruma değişebilir. Bazen hamile kişiler ilaç veya narkoz alıp bebeğe daha çok zarar vermemek için tedaviyi reddederler.

Detay

Yoga ile Evde Basur Nasıl Geçer

OP. DR. Yasir Gözü

Herkeste her an basur oluşabilir. Basur insana sadece iltihaplandığı zaman rahatsızlık verir. Damar duvarları ince ve bağırsak hareketlerinden geçerken gerilir. Bu yüzden yoga hareketleri yaparak vücudunuzdaki kasılmaları engeller ve hemoroidal dokuların sarkmasını önlersiniz.

Detay

Ameliyatsız Fissür Tedavisi Sonrası Yoga

OP. DR. Yasir Gözü

Yoga fissür dahil hemen hemen her türlü hastalığa iyi gelmektedir. Üstelik yan etkisi yoktur. Yoga damarlardaki kan dolaşımını iyileştirir ve aynı zamanda kasları gevşetir. Bağışıklık sistemini iyileştirerek ve toksinleri vücuttan uzaklaştırır. Vücudu gererek esnetir.

Detay

Bitkisel Çaylar ve Hemoroid

OP. DR. Yasir Gözü

Eski zamanlar yaraların üzerine konularak yaraların iyileştirilmesi sağlayan sığırkuyruğu çayı kadifemsi gövdesi ve yeşil yapraklarıyla solunum yolu hastalıklarına, mide üşütmelerine, nefes darlığına, çıban ve şişliklere iyi geldiği bilinmektedir. Basur hastaları içinse bazen çayı yapılmaktadır bazen de bu bitkinin lapası basur şişliğine sürülmektedir.

Detay

Basur Neden Olur?

OP. DR. Yasir Gözü

Bağırsak hareketi sorunları hemoroitlerin en sık görülen nedenleri olsa da, bir kişinin hem doğrudan hem de dolaylı olarak riskini artırabilecek diğer nedenler ise kişinin susuz kalmasıdır.

Detay

Kahve ve Makat Hastalıkları İlişkisi

OP. DR. Yasir Gözü

Makat hastalıkları ise kabızlık, obezite, hamilelik gibi nedenlere bağlı olarak gelişmektedir. Kahve tüketiminin fazla olması da direk olarak olmasa da dolaylı olarak makat hastalıklarını tetiklemektedir.

Detay

Doğru Diyetle Fistülü İyileştirin

OP. DR. Yasir Gözü

Tıp dilinde intravenöz beslenme olarak da geçen parenteral beslenme fistül hastalarını tedavi etmek için kullanılan yaygın bir beslenme türüdür.

Detay

Doğum Sonrası Fissür

OP. DR. Yasir Gözü

Fissür hastalığı kadınlar arasında özellikle hamilelik dönemi yaygındır. Fissür veya makat çatlağı adı verilen makat hastalığı aslında şiddetli ıkınma veya makat bölgesindeki yaşanan travmaya bağlı olarak oluşan kesik veya çatlaktır.

Detay

Doğum Sonrası Hemoroid

OP. DR. Yasir Gözü

Özellikle vajinal doğum sonrası, hamilelik sırasında veya sonrasında hemoroid gelişmesi oldukça normaldir.

Detay

Kadınlarda Kıl Dönmesi

OP. DR. Yasir Gözü

Her ne kadar kıl dönmesi hastalığı tüylü erkek hastalığı olarak da bilinse kadınlarda da görülme olasılığı olan bir rahatsızlıktır. Fakat son yıllarda kıl dönmesi hastalığı başka bölgelerde de görülmeye başlamıştır. Farklı bölgelerde görülmeye başlanan bu hastalık bu yüzden her yaştan ve cinsten insanı risk grubu içerisine almaktadır.

Detay

Makat Çatlağı Belirtileri

OP. DR. Yasir Gözü

Makat çatlağı belirtileri anüsünüzün çevresinde ciltte gözle görülür bir kesik, gözyaşı yanında bir cilt etiketi veya küçük bir cilt parçası, Bağırsak hareketleri sırasında anal bölgede keskin ağrı, Silme işleminden sonra dışkıda veya tuvalet kağıdı üzerinde taze kan,

Detay

Hemoroid Bitkisel Tedavi

OP. DR. Yasir Gözü

Hemoroid bölgesine sürülen güvercin yağı konusunda dikkatli olunmalı çünkü bu bölge çok kolay iltihaplanabilir ve tahriş olabilir. Birçok insan rahatlamak için güvercin ağacı yağını doğrudan dış hemoroidlere uygular.

Detay

Basur Memesi Nasıl Geçer?

OP. DR. Yasir Gözü

Çoğu durumda basur memeleri herhangi bir tedaviye ihtiyaç duymadan tek başlarına çözülür. Ama belirtiler 1 haftadan fazla sürmüşse kesinlikle doktorunuza görünmelisiniz. Bununla birlikte bazı yöntemlerle birçok kişinin memeciklerle yaşadığı rahatsızlık ve kaşıntı önemli ölçüde azalabilir.

Detay

Randevu ve Bilgi İçin 7/24 Çağrı Merkezimizi Arayın 444 8 623