Anal Fissür Nasıl Geçer?

OP. DR. Yasir Gözü

Cam batması gibi bir his, tuvalete gitmeyi işkenceye çeviren, yırtılırcasına şiddetli bir ağrı, tıp dilindeki adıyla anal fissür, halk arasındaki ismiyle makat çatlağı toplumunda çok sık karşılaşılan rahatsızlıklar arasında ilk sıralarda gelmektedir.

Detay

Fistül Tedavi

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fistül hastalığı, makat ve cilt dokusu arasında meydana gelen tünel benzeri kanal yapısının oluşmasına denir. Makat bölgesinin iç kısmında birçok bez yer alır bu bezlerin salgıladığı sıvı sayesinde gaita kolay bir şekilde dışarı atılır bu bezlere iç ve dış kaslarda eşlik eder.

Detay

HPV Kuluçka Süresi ?

OP. DR. Yasir Gözü

Human Papilloma Virüsü; bireylerde genital bölge ve bu bölge mukozalarında enfeksiyon yapan genital siğil (kondilom) adı verilen kitlelerin oluşmasına sebep olan virüstür.

Detay

Fistül Nedir

OP. DR. Yasir Gözü

Makat içindeki bağırsak bölümü (birincil ağız) ile deri arasında (ikincil ağız) normal dışı bir bağlantının oluşmasına ise makat fistülü veya tıbbi deyimi ile perianal fistül denir.

Detay

Hemoroid Nedir?

OP. DR. Yasir Gözü

Hemoroid halk arasında basur ya da mayasıl olarak bilinen ve çeşitli evrelerde gözüken ve makattan kan gelmesi ve şişlik gibi belirtileri olan bir hastalıktır.

Detay

Anal Fissür Nedir

OP. DR. Yasir Gözü

Toplum içerisinde çatlak olarak bilinen anal fissür hastalığı, anal (makat) bölgede mukozada oluşan bir yırtıktır. Bu bölgenin duyu sinirleri yönünden çok zengin olması sebebi ile dışkılama sırasında ağrı ve bazen de kanama ile belirti verir.

Detay

HPV Belirtileri ve Hastalıkları

OP. DR. Yasir Gözü

Human papilloma virüs (HPV) son yılların en sık rastlanan cinsel yolla kolayca bulaşan yayılmacı bir virüs türüdür. HPV’nin 100’den fazla çeşidi vardır ve vücudun farklı yerlerinde siğil (kondilom), hücre çoğalması ve kansere neden olabilmektedir.

Detay

Kıl Dönmesi Belirtileri

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi rahatsızlığı; vücuttan kopan kılların, tekrar deri altına girerek burada kist oluşturması ve bazı durumlarda bu kistin iltihaplanmasıdır.

Detay

HPV Aşısı

OP. DR. Yasir Gözü

Human Papilloma Virüsü (HPV) bulaşıcı, yaygın ve belirti göstermeyen bir virüs türüdür. Virüslerin büyük çoğunluğu örnek vermek gerekirse ellerde, ayaklarda görülen yaygın siğillerdir ve göreceli olarak zararsızdırlar.

Detay

Anal Fissür Beslenme

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissür (makat çatlağı) rahatsızlığından korunmak ve hastalığın alevlenme dönemlerini daha rahat atlatabilmek için ilk olarak beslenme kültürümüzü düzene koymalıyız.

Detay

HPV Virüsü Neden Olur?

OP. DR. Yasir Gözü

Human Papilloma Virüsü cinsel yol ve temas ile bulaşan yayılmacı bir enfeksiyon türüdür. 100’den fazla tipi bulunan virüs kadınlarda rahim ağzı ve vajina kanserine yol açmaktadır. Vücudun farklı bölgelerinde sigil (kondilom), hücre çoğalması ve kansere neden olabilmektedir

Detay

Anal Fistül Traktı

OP. DR. Yasir Gözü

Fistül cilt ve bağırsak arasında normalde olmaması gereken bir bağlantının (kanalın) oluşmasıdır. Makat içindeki bağırsak bölümü (birincil ağız) ile deri arasında (ikincil ağız) normal dışı bir bağlantının oluşmasına ise makat fistülü veya tıbbi deyimi ile perianal fistül denir.

Detay

Genital Siğil Bulguları

OP. DR. Yasir Gözü

Genital siğiller cinsel yolla bulaşan en sık rastlanan hastalıklardan birisi konumundadır. Deri renginde kabarıklık veya karnabahar görünümünde olabilir.

Detay

Fistül Bakımı

OP. DR. Yasir Gözü

Fistül bölgesinde herhangi bir ağrı yaşarsanız, derhal doktorunuza bildirin. Ateşiniz varsa, bu bir enfeksiyon işareti olabilir.

Detay

Kıl Dönmesi Nasıl Anlaşılır?

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi rahatsızlığının bir diğer belirtisi ise kuyruk sokumunda meydana gelen akıntıdır. Kıl yumağının saran kese zamanla deforme olur. Bunun sonucunda kese içinde üretilen sıvı cilt altında birikir.

Detay

Kıl Dönmesi Nasıl Çıkar?

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi oluşması durumunda kişiye oldukça rahatsızlık veren bir durumdur ve günlük yaşamında aksaklıklara ve yaşam kalitesinin düşmesine neden olur. Genellikle anüs bölgesinde görülen kıl dönmesi, erkeklerde kadınlara oranla daha fazla görülmektedir.

Detay

Randevu ve Bilgi İçin 7/24 Çağrı Merkezimizi Arayın 444 8 623