Pilonidal Sinüs Kendiliğinden Geçer Mi? Kıl Dönmesi Tekrarlar Mı?

OP. DR. Yasir Gözü

Pilonidal Sinüs kendiliğinden geçmesi mümkün olmayan bir rahatsızlıktır. Ameliyatsız lazerli tedavi sonrası kıl dönmesinin nüks oranı yok denecek kadar azdır.

Detay

Kıl Dönmesi Tedavisi Ve Pilonidal Sinüs Ameliyatı

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi tedavisi muhakkak uzman proktoloji doktoru ile gerçekleştirilmeli, hasta kendi kendine apseyi sıkmaya çalışmamalıdır.

Detay

Kıl Dönmesi Nerede Olur? Bacakta Kıl Dönmesi

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi kuyruk sokumunda gerçekleşerek, apseye neden olabilir. Kıl batması ise bacakta gerçekleşerek enfeksiyona yol açabilir.

Detay

Kıl Dönmesi Nasıl Olur Ve Belirtileri Nelerdir?

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi, kuyruk sokumundan kılların içeriye girerek mukozal membran altında irinli apse oluşturması, kıl dönmesinin en belirgin şikayetleri arasında yer alır.

Detay

Kıl Dönmesi Nasıl Geçer? Ameliyatı Sonrası

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi kendiliğinden geçmez bu sebeple muhakkak bir proktoloji uzmanından destek alınmalıdır. Ameliyat sonrası kişisel hijyene dikkat edilmelidir.

Detay

Kıl Dönmesi Başlangıcı Nasıl Olur ve Nasıl Anlaşılır?

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi dökülen kılların zamanla cilt altına yerleşerek apse oluşturmasıdır. Oluştuğu bölgede yarattığı apse, şişlik ve ağrı ile varlığı anlaşılabilir.

Detay

Kıl Dönmesi (Pilonidal Sinüs) Nedir, Neden Olur?

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi vücut içerisine kılların girerek orada bir yuva oluşturması anlamına gelip, hareket nedeni ile cilt altına yerleşerek, iltihaplı apse oluşturmasıdır.

Detay

Kıl Dönmesi Nasıl Tedavi Edilir?

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi sorunu genellikle genç erkeklerde görülen bir durumdur. Çünkü kıl yoğunluğu fazla olan bireylerde kıl dönmesi daha sık ortaya çıkar.

Detay

Kıl Dönmesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi problemi çoğunlukla genç erkeklerin karşı karşıya kaldıkları bir sorundur. 30’lu yaşlarda sık rastlanan kıl dönmesi, hayatın kalitesini olumsuz etkiler ve kişinin hareketlerinde kısıtlama olmasına neden olur.

Detay

Kıl Dönmesi Probleminin Zararları

OP. DR. Yasir Gözü

Cilt problemi olarak bilinen kıl dönmesi kuyruk sokumu bölgesinde daha çok görülen bir hastalıktır. Kıl dönmesi sırt bölgesinden, saç derisinden ve enseden dökülen kılların gözenek veya boşluklardan yol bularak deri altına gömülmesine denir.

Detay

Kıl Dönmesinde Akıntı

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi hastalığına yakalandığınızda sizin için tek çözüm tedavi olmaktır. Kişinin kendi başına evde uyguladığı yöntemler geçici rahatlama sağlayacaktır fakat sizi hastalıktan kurtarmayacaktır. Bu sebeple muayene olmalı ev en uygun yöntem ile tedavi olmalısınız.

Detay

Anüste Kıl Dönmesi

OP. DR. Yasir Gözü

Makat bölgesinde kıl dönmesi rahatsızlığı öncelik olarak erkeklerin problemi diye düşünülse de rahatsızlık kadınlarda da görülmektedir. Genel olarak bu sorun herkesin yaşayabileceği bir hastalıktır.

Detay

Günümüzde Sık Rastlanan Hastalık Kıl Dönmesi

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi rahatsızlığı bir kıl problemdir. İki kalça arasındaki oyuntu da yer alan ve sırt, ense saç derisinden kopan kılların derinin içine gömülerek, derine uzanan bir kist yapısı oluşturması ve bazen bu bölgede iltihaba yol açması ile oluşup gelişen bir hastalıktır.

Detay

Kıl Dönmesi Sebebi ?

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi tıbbi adı ile Pilonidal Sinüs latince adı ile kuş yuvası rahatsızlığı; derinin altında kılların toplandığı ve infekte olduğu bir hastalıktır. Genellikle kuyruk sokumundaki cilt altında pit denilen çukurlar, sinüsler içinde kılların vakum etkisi vida benzeri deri altında toplanması ile oluşum sağlar.

Detay

Kıl Dönmesi Tedavisi Nasıl Yapılır?

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi genellikle kuyruk sokumu bölgesinde deri altında meydana gelir. Tıbbi adı ile Pilonidal Sinüs olan kıl dönmesi cildin altında kılların toplanmasıyla meydana gelir.

Detay

Kıl Dönmesi Nelere Sebep Olur

OP. DR. Yasir Gözü

Kıl dönmesi rahatsızlığı, tıbbi adı ile Pilonidal Sinüs latince adı ile kuş yuvası, cildin altında yer kılların toplandığı ve infekte olabildiği bir hastalıktır. Genellikle kuyruk sokumu bölgesinde deri altındaki pit adı verilen çukurlar, sinüsler içinde kılların vakum etkisi ile vida benzeri deri altında toplanması ile oluşum sağlar.

Detay

Randevu ve Bilgi İçin 7/24 Çağrı Merkezimizi Arayın 444 8 623