İç Hemoroid

OP. DR. Yasir Gözü

İç hemoroid ise evrelerine ayrılmaktadır. İlk evresinde fazla belirti yoktur. İkinci evresinde ise kanamalar görülmeye başlar. üçüncü evresinde artık hasta ciddi zor anlar yaşar. Dördüncü evresinde Hemoroid dokusu hep dışarıdadır. Hemoroid rahatsızlığın en son ve en kritik evresidir.

Detay

Basur Kanaması

OP. DR. Yasir Gözü

Basur kanaması kişinin basur ağrılarının yanı sıra kişiye zor anlar yaşatmaktadır. Şiddetli basur evrelerinde basur kanaması kişinin kıyafetlerine kadar geçebilmektedir. Bu da kişiye oldukça zor anlar yaşatmaktadır. Eğer basur kanamanız 1 haftadan fazla sürmüşse kesinlikle proktoloji doktorunuzu ziyaret etmelisiniz

Detay

HPV 16 VE 18 Virüsleri

OP. DR. Yasir Gözü

Tütün ve alkol kullanımı boğaz çevresinde görülen boğaz kanserinin en temel belirtisiydi. Fakat son yıllarda boğaz kanserinin nedenleri arasında HPV 16 virüsü de gösterilmektedir.

Detay

Fistül Nasıl Geçer?

OP. DR. Yasir Gözü

Duruma, koşullara göre tedavisi değişen fistül hastalığı için doğru gidişatı öncelikle doktorunuz belirleyecektir. Fakat iyileşme sürecinizi hızlandırmak ve aynı zamanda normal sağlık rutininizi dengede tutabilmek adına birkaç alışkanlığınızı değiştirmekte fayda var.

Detay

Kıl Dönmesi Neden Olur?

OP. DR. Yasir Gözü

En basit tanımıyla kıl dönmesi sırt, ense ve baş bölgesindeki tüylerin sürtünme yoluyla kuyruk sokumundaki gözenekler içerisinde birikerek iltihaplı apse oluşturmasıdır. Buradan da anlaşıldığı üzere genel manada bir tüy ve gözenek problemidir. Özellikle gelişim çağında görülmesinin sebebi bu dönemdeki kişilerin tüylerinde yaşanan artıştır.

Detay

Fistül Neden Olur?

OP. DR. Yasir Gözü

Anal Fistül genellikle apse nedenli olur. Nadirde olsa crohn hastalığı, tüberküloz, travma, kanser gibi rahatsızlıklar da anal fistüle neden olur

Detay

Fistül Çeşitleri

OP. DR. Yasir Gözü

Perianal fistüller üç şekilde görülürler. Basit perianal fistü, komplike perianal fistül ve at nalı perianal fistül olarak adlandırılır. Basit perianal fistül’de iç ve dış delikler makata en yakın olandır.

Detay

Kıl Dönmesi Nasıl Olur?

OP. DR. Yasir Gözü

Yaşamınızın herhangi bir döneminde karşılaşma ihtimalinizin yüksek oranda olduğu kıl dönmesi probleminin günlük yaşantınızı eziyete çevirmesine izin vermeyin. İş ve sosyal hayatınıza engeller oluşturmadan ufak farkındalıklar ile kıl dönmesini önleyin. Vücut hijyeninize dikkat ederek bu hastalık ile tanışma olasılığınızı ortadan kaldırmış olursunuz.

Detay

HPV Virüsü Belirtileri

OP. DR. Yasir Gözü

Her geçen yıl insanlarda görülme oranı artan ve bu durumun yarattığı tehlikeli sonuçlarla yüzleşen insanlar için HPV virüsü korkulan bir durum haline gelmiştir. HPV'den korkulmasının sebebi kanser oluşumuna sebep olabilmesidir.

Detay

HPV Virüsü Nedir?

OP. DR. Yasir Gözü

HPV (Human Papilloma) daha çok genital bölge ve çevresinde görülen,cinsel yol veya temas halinde bulaşan bir virüs türüdür. Vücuda bulaştıktan yaklaşık 2 ile 3 ay içerisinde, genital siğil oluşumuna neden olmaktadır.

Detay

Makat Bölgesi Hakkında Bunları Biliyor Muydunuz?

OP. DR. Yasir Gözü

Makat veya anus rektumun alt bölgesinde bulunan ve dışkılama işleminin gerçekleşmesine yarayan kanaldır. Bu kanal yoluyla kişi yediklerinin artıklarını dışarıya atabilir. Bu sayede bünyesinde bulunan fazlalık şeklindeki artıklar dışarıya atılır. Artıkların dışarı atılması bir insan için hayati öneme sahiptir.

Detay

HPV Virüsü Ne Zaman Kansere Dönüşür?

OP. DR. Yasir Gözü

HPV yüzünden en çok yaşanan kanser tipi rahim ağzı kanseridir. Ama vulva, vajen, penis kanserlerine de yol açabilmektedir. HPV erkekte nadir de olsa penis cildi üzerinde kansere yol açabilir.

Detay

Hamilelikte Hemoroid

OP. DR. Yasir Gözü

Birçok hamile kadın hamile kaldığı dönemde ilk defa hemoroid hastalığına yakalanabilmektedir. Hamilelik dönemi hemoroid oluşumunu hızlandıran bir dönemdir.

Detay

Anal Fissür Bitkisel Tedavi

OP. DR. Yasir Gözü

Bitkisel tedavi özellikle son yıllarda çok popüler bir iyileştirme metodu olarak karşımıza çıkmaktadır. Elbette ki doğada bizi iyileştirmek adına her besin bulunmaktadır. Bitkisel tedavi sadece fissür rahatsızlığının iyileşme sürecini hızlandırmaktadır.

Detay

Anal Fissür Nasıl Geçer?

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissür hastalığına yakalandığınız vakit iyileşme sürecinizi hızlandırmak ve aynı zamanda normal sağlık rutininizi dengede tutabilmek adına birkaç alışkanlığınızı değiştirmekte fayda var. Değiştireceğiniz birkaç alışkanlıkla birlikte hem anal fissür rahatsızlığınız daha kolay atlatılacak hem de daha diğer hastalıklara karşı da direnç kazanabilirsiniz.

Detay

Perianal Fistül Nedir?

OP. DR. Yasir Gözü

Perianal fistül rahatsızlığı daha öncesinde anüs bölgesinde oluşan apsenin iltihaplı bir tünele dönüşmesiyle oluşur. Yani perianal fistül makat bölgesindeki apsenin patlamasıyla oluşur.

Detay

Randevu ve Bilgi İçin 7/24 Çağrı Merkezimizi Arayın 444 8 623